Oklahoma z zmago v Salt Lake Cityju potisnila Dallas na rob prepada

RTV Slovenija 07.04.2023  |  To. G.

Oklahoma City je visoko premagal Utah, 114:98, kar pomeni, da bo Dallas v razigravanju za končnico le, če bo premagal Chicago in San Antonio, sočasno pa bo Thunder v nedeljo izgubil zadnjo tekmo rednega dela Lige NBA z Memphisom.

Po treh zaporednih porazih se je Oklahoma City zbral in pripravil za gostovanje pri že izločenem Utahu. Grom je vodil od sredine 1. četrtine vse do konca, Jazz jih je še najbolj ogrozil v 3. četrtini, ko so se gostitelji približali na koš zaostanka. Tri minute pred koncem omenjene četrtine je Utah zaostajal le s 74:75. Sledil je delni izid 19:2 za Oklahomo. Po trojki Daria Šarića deset minut pred koncem je razlika narasla na 18 točk (76:94). V končnici tako ni bilo