Korpisalo prvič kot Kralj zaklenil vrata

RTV Slovenija 11.04.2023  |  To. G.

Na zadnji domači tekmi rednega dela sezone je Los Angeles s 3:0 premagal Vancouver, s čimer se je obdržal na 3. mestu Pacifika, kar Kopitarju in druščini za zdaj obeta v 1. krogu končnice vnovično soočenje z Edmontonom.

Finski čuvaj mreže Joonas Korpisalo je na deseti tekmi v dresu Kraljev prvič ostal nepremagan. 28-letnik iz Porija je ubranil vseh 20 strelov Canucksov, medtem ko so na drugi strani Kingsi na prvi gol čakali vse do 36. minute, ko je bil 13. v sezoni natančen Arthur Kaliyev. V zadnji tretjini je dvome o razpletu tekme razblinila druga zimska okrepitev Los Angelesa branilec Vladislav Gavrikov, ki je na 19 tekmah v dresu Kraljev v rednem delu prispeval 3 gole in 6