Kopitar in druščina so v domači dvorani spet zmagali

SiolNET 11.04.2023  |  M. P., STA

Hokejisti Los Angeles Kings, ki jih kot kapetan vodi Slovenec Anže Kopitar, so v ligi NHL spet zmagali, že 46. v sezoni. Tokrat so v domači dvorani crypto.com s 3:0 premagali Vancouver Canucks. Kralji so se sicer že pred časom uvrstili v končnico lige NHL, francoski Kanadčani pa so ostali brez nadaljevanja prvenstva.

Sportal Rekord, ki v ligi NHL ne pada vsak dan Prva tretjina je minila brez zadetkov, v drugi je bil za kralje uspešen Artur Kalijev. V začetku zadnje tretjine je prednost na 2:0 povišal Vladislav Gavrikov, za končni izid pa je poskrbel Drew Doughty, ki je zadel v nebranjena vrata. Kopitar je odigral 17:52 minute tekme, v tem času je sprožil en strel proti vratom Collina Delia (25 obramb). Na drugi strani je vratar domačih Joonas Korpisalo zaustavil vseh 20 strelov