Odločilni dvoboj dvojic se bo nadaljeval v nedeljo ob 11. uri

RTV Slovenija 15.04.2023  |  S. J., M. L.

Tamara Zidanšek je v tretjem obračunu Pokala Billie Jean King v Kopru premagala Ano Bogdan s 3:6, 7:6 in 7:5 in izid med Slovenijo in Romunijo znižala na 1:2. Na 2:2 je pozneje izenačila Kaja Juvan, ki je ugnala Jaquelin Cristian s 6:2 in 6:4.

O potniku na zaključni turnir odloča dvoboj dvojic: Juvan in Zidanšek proti navezi Bara in Nicolescu. Dvoboj je bil ob izidu 3:3 v prvem nizu prekinjen zaradi slabega vremena, nadaljeval se bo v nedeljo ob 11. uri. Slovenija je v petek izgubila oba dvoboja po treh nizih, kar je pomenilo, da je bila potisnjena v neugoden položaj, za napredovanje na zaključni turnir je tako potrebovala tri zmage na treh obračunih, vsak poraz bi takoj pomenil konec dvoboja. Prvi niz: