Butler z Miamijem poslal prve nosilce Buckse na dopust

RTV Slovenija 27.04.2023  |  M. L.

Košarkarji Miamija so se uvrstili v naslednji krog končnice, potem ko so dobili peto tekmo serije proti Milwaukeeju (126:128) in Buckse z izidom 4:1 v zmagah poslali na počitnice. Goran Dragić ni igral.

Še drugo tekmo zapored se je Miami rešil iz neugodnega položaja, potem ko je na začetku zadnje četrtine zaostajal za 16 točk, a je nato izkoristil strelski mrk gostiteljev, ki kar pet minut niso zadeli koša iz igre. Zaostanek se je počasi, a vztrajno topil, a ko je Jrue Holiday dve sekundi pred iztekom rednega dela časa zadel prosti met za vodstvo Milwaukeeja s 118:116, je kazalo, da so se gostitelji rešili. A zadnjo besedo je imel v seriji zares izvrstni Jimmy