Tkachuk sredi Bostona izsilil šesto tekmo proti Bruinsom

RTV Slovenija 27.04.2023  |  M. L.

Daleč najboljša ekipa rednega dela Lige NHL, Boston Bruins, znova ni izkoristila priložnosti, da bi se uvrstila v naslednji krog končnice. Peto tekmo serije proti Floridi je izgubila v podaljšku (3:4).

Bostončani so med tekmo vselej lovili gostujočo ekipo, ki je povedla sredi prve tretjine prek Anthonyja Duclaira. Na uvodu druge tretjine je iz power playja izenačil Brad Marchand, a je še pred drugim odmorom Florido v novo vodstvo popeljal Sam Bennett, ki je s strelom iz zapestja zadel na lovilko vratarja Linusa Ullmarka. V 44. minuti je kapetan Bruinsov Patrice Bergeron izkoristil power play in spet izenačil, a je že slabo minuto pozneje TD Garden v igri z