Osem točk Perezu, Russell razjezil Verstappna

SiolNET 29.04.2023  |  M. P.

Zmagovalec prve šprinterske dirke v letošnji sezoni formule 1 je Sergio Perez (Red Bull). Drugi je bil Charles Leclerc (Ferrari), ki je bil na prvem štartnem mestu. Vodilni v skupnem seštevku prvenstva Max Verstappen (Red Bull) je končal na tretjem mestu. George Russell (Mercedes) je bil po rahlem dotiku s prvakom četrti, Carlos Sainz (Ferrari) pa je 17 krogov dolgo dirko končal na petem mestu.

Sportal Red Bull prvič letos premagan, olajšanje za Leclerca V Bakuju so odpeljali prvo od šestih letošnjih šprinterskih dirk (sto kilometrov, 17 krogov, za točke od osem do ena za prvih osem). Za Sergia Pereza (Red Bull) je to prva zmaga na šprintu. Na prejšnjih šestih so zmagali: trikrat Max Verstappen (Red Bull), dvakrat Valtteri Bottas (ko je še dirkal za Mercedes) in enkrat George Russell (Mercedes). "Odlično. Jutri ponovimo," je po prečkanju ciljne črte prek