Boston na drugi tekmi preprečil sanjsko vrnitev Embiida

Dnevnik 04.05.2023  |  STA STA

Košarkarji Boston Celtics so na drugi tekmi polfinala vzhodne konference v severnoameriški ligi NBA na domačem parketu premagali Philadelphio 76ers s 121:87 in izenačili izid v zmagah na 1:1.

Pri gostih se je po poškodbi kolena vrnil Joel Embiid, ki je v sredo postal najkoristnejši igralec rednega dela lige. Tudi odlični kamerunski center ni mogel preprečiti simultanke Bostona v drugem polčasu dvoboja. Domači so na plin stopili v tretji četrtini, jo dobili za 19 točk ter nato prednost do konca le še povečali. Drugi polčas so dobili kar s 64:38. Jaylen Brown je za domače dosegel 25 točk, 23 jih je dodal Malcolm Brogdon. Kelti so do visoke zmage prišli