Boston z izvrstnim drugim polčasom izenačil na 1:1

RTV Slovenija 04.05.2023  |  T. J.

Košarkarji Bostona so silovito odgovorili na zmago Philadelphie na prvi tekmi serije polfinala Vzhoda v TD Gardnu. Na drugem obračunu so Kelti slavili kar s 121:87.

Zelo jezni so bili Celticsi po prvi tekmi, ko je Sixersom uspel "brejk". Reakcija zasedbe iz Massachusettsa je bila izvrstna. Philadelphia ni bila kos čvrsti domači obrambi in je klonila prvič v letošnji končnici. Po prvem polčasu je Boston vodil za osem, v tretji četrtini pa je bil razred boljši od tekmeca. Dobil jo je za 19, potem ko so gostje zmogli le 16 točk, skupaj pa 38 v drugem delu. Gostitelji so bili boljši praktično v vseh elementih košarkarske igre.