Real na čustveni tekmi v Beogradu izenačil serijo

RTV Slovenija 04.05.2023  |  T. J.

Real Madrid je četrtfinalno serijo Evrolige proti Partizanu izenačil na 2:2 in o udeležencu turnirja Final four bo odločala peta tekma v Madridu. Na četrti tekmi je Real v Beogradu zmagal z 78:85, spet je bil odličen center Walter Tavares s 15 točkami.

Tako kot v torek je bilo tudi danes izenačeno do konca, čeprav si je Real hitro priigral otipljivejšo prednost (13:27) in je Partizan vodil le za kratek čas na začetku drugega polčasa. Po dveh napakah Reala, ki ju je unovčil Yam Madar, se je Partizan, za katerega je Zach Laday dosegel 25 točk (za dve 12/14), v predzadnji minuti približal na dve točki (78:80). 54 sekund pred koncem je, potem ko je dobil skok, Tavares dosegel koš in izkoristil dodatni prosti met za