Spet visoka zmaga Caroline, zabavo sprožil Kotkaniemi

RTV Slovenija 06.05.2023  |  T. O.

Hokejisti Caroline so gladko (6:1) dobili tudi drugo domačo tekmo v seriji 2. kroga končnice Lige NHL proti New Jerseyju in odločno korakajo proti finalu Vzhoda, kar jim ni uspelo v prejšnjih dveh sezonah.

Po uvodni tretjini brez zadetkov je Jesperi Kotkaniemi po 95 sekundah druge tretjine sprožil odličen strel z zapestja, manj kot dve minuti in pol pozneje pa je vratarja Akiro Schmida (po štirih doseženih golih ga je zamenjal Vitek Vaneček) premagal še enkrat. Carolina se ni ustavila, v drugi tretjini sta zadela tudi Jordan Staal in Martin Nečas. Prednost 4:0 je pomenila brezskrben vstop v zadnjo tretjino, v kateri je izid v 44. minuti sicer znižal Miles Wood, a so