Denver je v šesti tekmi igraje opravil s Phoenixom

Delo 12.05.2023

Nikola Jokić je s trojnim dvojčkom pomagal do konferenčnega finala lige NBA na zahodu, košarkarji Bostona pa so na vzhodu v Philadelphii izsilili sedmo tekmo.

Košarkarji Denverja so se v ligi NBA prebili v finale zahodne konference. Na šesti tekmi konferenčnega polfinala so v gosteh premagali Phoenix s 125:100 in tako slavili v zmagah s 4:2. V vzhodni konferenci pa je Boston izid v zmagah izenačili na 3:3, potem ko je v gosteh ugnali Philadelphio s 95:86. Denver je v Phoenixu povsem nadigral tekmeca. Že prvo četrtino je dobil s 44:26, polčas pa z 81:51, tako da je bil zmagovalec odločen že precej pred koncem tekme. V