Veliko veselje za Čančarja in Denver, Boston ostal med živimi

SiolNET 12.05.2023  |  M. P., Š. L.

Košarkarji Denver Nuggets z Vlatkom Čančarjem so v noči na petek postali prvi finalisti zahodne konference lige NBA. Nuggets so na šesti tekmi serije s Phoenix Suns slavili s 125:100 in s skupnim izidom 4:2 v zmagah napredovali v konferenčni finale. Bolj vroče pa je v seriji med Bostonom in Philadelphio, saj so Cetlics v gosteh z zmago s 95:86 izsilili odločilno sedmo tekmo.

Sportal Ni še konec, prvak lige NBA in New York ostajata v igri Košarkarji Denver Nuggets so v velikem slogu napredovali v finale zahodne konference lige NBA. Že ob polčasu šeste tekme s Phoenix Suns, ki so igrali brez DeAndreja Aytona in branilca Chrisa Paula, so namreč vodili z 81:51, s čimer so se vpisali tudi v zgodovino franšize, saj ob polčasu tekem v končnici še nikoli niso vodili z višjo prednostjo. V drugem polčasu so tako le končali začeto in slavili s