Močen protiveter in mraz preprečila spektakel

RTV Slovenija 12.05.2023  |  T. O.

Šest ur dirkanja na gorski etapi in nobene akcije med kolesarji, ki računajo na rožnato majico – kje je tu logika? Razlaga je preprosta: veter je bil na 7. etapi Dirke po Italiji premočen, da bi bila kakšna samostojna akcija smiselna.

"Precej težko je bilo zaradi vetra. Imeli smo veter v prsi po celotni ravnini. Zato je beg uspel, v cilj pa je skupaj prišla tudi precej velika prva zasledovalna skupina," je pojasnil Primož Roglič, ki je na sedmi etapi osvojil peto mesto in je v cilj prišel takoj za Remcom Evenepoelom, tako da v skupnem seštevku Belgijec še vedno vodi za 44 sekund. Etapa s skupno 3900 višinskimi metri, označena s štirimi zvezdicami težavnosti, je na koncu ponudila na videz lepo