Panterji v finale vzhoda, vitezi povedli v zmagah

Dnevnik 13.05.2023  |  STA STA

Hokejisti Florida Panthers so na peti tekmi končnice vzhoda po podaljšku v Kanadi s 3:2 premagali domače Toronto Maple Leafs in se v boju na štiri zmage s 4:1 uvrstili v finale vzhodne konference.

Na zahodu so v izenačenem dvoboju med Vegas Golden Knights in Edmonton Oilers povedli vitezi s 3:2, potem ko so peto tekmo doma dobili s 4:3. Junak večera za panterje s Floride je bil Nick Cousins, ki je odločilni zadetek dosegel po 15:32 minute podaljška, za goste pa se je s kar 50 obrambami izkazal tudi vratar Sergej Bobrovskij. Za goste sta Aaron Ekblad in Carter Verhaeghe vsak prispevala po gol in podajo, da so si že v uvodni tretjini priigrali prednost 2:0. Na