Šeško popeljal Salzburg na prag desetega zaporednega naslova

RTV Slovenija 14.05.2023  |  M. R.

Benjamin Šeško je v predzadnjem krogu avstrijskega prvenstva z zadetkom v 65. minuti zagotovil zmago Salzburgu v Linzu (0:1), kar pomeni, da ima ta pred medsebojnim obračunom prihodnjo nedeljo še naprej tri točke prednosti pred Sturmom.

Nogometaši iz Gradca s Tomijem Horvatom in Jonom Gorencem Stankovićem v začetni postavi so tokrat doma s 4:1 premagali Austrio iz Celovca. Šeško, ki je igral vso tekmo in v prvem polčasu stresel tudi okvir vrat, je proti tretjeuvrščenemu LASK-u dosegel 15. gol v sezoni, s čimer je četrti na lestvici strelcev. Pred 15.500 gledalci je iz bližine zadel po kotu in predložku Sekouja Koitaja. Žoga se je po strelu z desnico v mrežo odbila od notranjega dela vratnice. LASK