Čehi odpravili Kazahstan, Švicarji pa Norvežane, Slovenci izgubili s Kanado

SiolNET 14.05.2023  |  Pe. M.

Slovenska hokejska reprezentanca je na drugi tekmi svetovnega prvenstva z 2:5 izgubila s favoritinjo za naslov svetovnega prvaka Kanado. Oba zadetka Slovencev, ki so v četrti minuti celo povedli, v drugi tretjini pa močno trpeli, je prispeval debitant med elito Jan Drozg, ki so ga izbrali za igralca tekme, Luka Gračnar je zaustavil 46 strelov. Slovence tretja tekma čaka v torek ob 15.20, ko se bodo pomerili z na papirju manj kakovostnim tekmecem od prvih dveh Norveško. Ta je danes z 0:3 izgubila proti

Sportal "Videti napredek in uspeh človeka, s katerim delaš, je za trenerja nekaj najlepšega" Poročilo s tekme s Kanado: Sportal Slovenci so se dve tretjini dobro upirali Kanadčanom Svetovno prvenstvo v hokeju, 3. dan Nedelja, 14. maj Lestvica: Slovenske hokejiste je dan po uvodnem porazu s Švico (0:7) na svetovnem prvenstvu pričakala še ena favorizirana reprezentanca, 27-kratna svetovna prvakinja Kanada. Z NHL-ovci napolnjen tekmec se je v četrti minuti sicer