Tabor v drugo ligo, Rogaška v prvo, v kvalifikacijah Gorica z Aluminijem

RTV Slovenija 19.05.2023  |  R. K., T. O.

Gorica si je v zadnjem krogu državnega prvenstva po zmagi nad Taborom z 1:0 začasno rešila kožo, medtem ko se Kraševci selijo v 2. ligo, ki je že dala prvaka sezone 2022/23. To je Rogaška, ki bo tako po 30 letih spet igrala v Prvi ligi.

Edini zadetek je v novogoriškem Športnem parku padel v 33. minuti z enajstmetrovke, ki jo je priboril Zvonimir Petrović (prekršek je storil Jakoslav Stanković), unovčil pa zanesljivo Etien Velikonja za njegov šesti zadetek sezone. Gostje so bili sicer v prvem polčasu boljši, predvsem so odlično odprli tekmo - že po dobre pol minute je po predložku Marasovića v kazenskem prostoru streljal Stanković, Uroš Likar je strel ubranil. Lepo priložnost je imel v 10. minuti