Borbeni risi po porazu s Slovaško zapuščajo elito

RTV Slovenija 21.05.2023  |  S. J.

Tudi na šestem obračunu svetovnega prvenstva elitne divizije so slovenski hokejisti klonili. Slovaška je zmagala z 1:0, risi pa so s tem tekmo pred koncem že ostali brez možnosti za obstanek.

Če je bila v prvi tretjini Slovaška boljša, je bila druga glede na razmerje moči na ledu izenačena, v zadnji pa so bili nevarnejši risi. Razmerje v strelih je bilo na koncu 33:39. Oba vratarja Luka Gračnar in Stanislav Škorvanek sta bila zelo razpoložena, je pa rise drago stala nepozornost takoj na začetku druge tretjine, ko je po vsega 15 sekundah po prihodu iz garderobe sam proti Gračnarju zadrsal Richard Panik in slovenskega vratarja z nekaj sreče tudi premagal.