Španci pretrd oreh za Slovence, ki so končali z desetimi

RTV Slovenija 21.05.2023  |  To. G.

Po uvodni zmagi nad Srbijo (4:2) je mlada slovenska nogometna reprezentanca na EP-ju do 17 let izgubila drugo tekmo. Španija je bila boljša s 3:1, tolažilni gol za Slovenijo je dosegel Luka Topalović, potem ko je bil Rene Hrvatin že izključen.

Po slabe pol ure igre na stadionu Hidegkuti v Budimpešti so Španci povedli, z glavo je zadel Marc Guiu, član Barcelone. V sodnikovem dodatku prvega polčasa je Oscar Mesa, član madridskega Reala, podvojil prednost mladih Špancev. Mesa je lepo zadel z roba kazenskega prostora. Že v četrti minuti drugega polčasa je bil zaradi preostrega prekrška v lastnem kazenskem prostoru izključen Rene Hrvatin, krilni napadalec Kopra. Najstrožjo kazen je v 3:0 pretvoril še en