Miami se je poigraval z Bostonom

RTV Slovenija 22.05.2023  |  R. K.

"Obroč je bil za vse nas velik kot ocean," je bil po prepričljivi zmagi košarkarjev Miamija nad Bostonom s 128:102 in vodstvu v seriji finala Vzhoda Lige NBA s 3:0 slikovit center Vročice Bam Adebayo.

Boston je veljal v finalni seriji za velikega favorita, toda obračun drugega in osmega nosilca Vzhodne konference se spreminja v enosmerno ulico. Še nikoli v zgodovini se v tem formatu ni zgodilo, da bi se seriji končali z "metlama" oziroma zmagama s 4:0. Tako Miami kot Denver imata zdaj priložnost, da si pred finalom zagotovita precejšen oddih. Prva tekma finala je načrtovana za 1. junij. Miami je po prvi četrtini vodil za osem, ob polčasu za 15. Boston se je s