Vegas na pol poti do velikega finala

RTV Slovenija 22.05.2023  |  R. K.

Tudi druga tekma finala Zahodne konference v Ligi NHL med Vegasom in Dallasom je zavila v podaljšek, ki ga je v 72. sekundi odločil Chandler Stephenson (3:2). Vegas se v Dallas odpravlja z vodstvom 2:0 v seriji.

Dallas je v Las Vegasu dvakrat vodil. Gostitelje je v tretji minuti načel Miro Heiskanen, a je izid v enajsti minuti izenačil Mark Stone. Jason Robertson je Dallas znova popeljal v vodstvo, ki je trajalo vse do 58. minute, ko je izenačil Jonathan Marchessault. Stephenson je odločil tekmo v podaljšku, potem ko je v mrežo pospravil odbitek po strelu Shea Theodorja. Adin Hill je v vratih Golde Knightsov ustavil 26 strelov, na drugi strani Jake Oettinger 21. Dallas je