Domžale znova v Evropi

Gorenjski glas 23.05.2023  |  Damijan Rifl

V zadnjem krogu nogometne Prve lige Telemach je Kalcer Radomlje z 1 : 0 dobil sosedski obračun proti Domžalam. Te so porazu navkljub sezono končale na želenem četrtem mestu in si s tem zagotovile nastop v prvem krogu Evropske konferenčne lige. Radomljani so zasedli sedmo mesto in obdržali prvoligaški status.

Domžale – Tekmo, ki Radomljanom razen prestiža ni prinašala ničesar, so odločneje začeli Domžalčani. Z zmago bi namreč ne glede na razplet tekme med najbližjima zasledovalcema na lestvici, Koprom in Muro, ujeli evropsko poletje. Strel Andreja Đurića po dobri minuti igre je zaustavila prečka, varovanci trenerja Simona Rožmana pa so v nadaljevanju postajali vse bolj nervozni, več strelov na gol so sprožili mlinarji. Domžalčane je v prvem polčasu reševal vratar Gašper