Denver pometel z Lakersi za svoj prvi finale

RTV Slovenija 23.05.2023  |  To. G.

Denver Nuggets bo prvič v zgodovini zaigral v velikem finalu Lige NBA! Na krilih Nikole Jokića so Zlata zrna z gladkih 4:0 v zmagah pometla z LA Lakersi. Jezerniki so na četrti tekmi dolgo vodili, a na koncu jih je izločil "Joker" z metom za 113:111.

Zdelo se je, da bo LeBron James sam obdržal Lakerse pri življenju v finalu Zahodne konference. King James je ob izredni predstavi v prvem polčasu dosegel 31 točk, zaradi česar je Los Angeles ob polčasu vodil s 73:58. Toda Nikola Jokić je v tretji četrtini vodil napad Nuggetsov, sam dosegel 13 točk, gostje pa so dobili četrtino s 36:16, s čimer so ujeli in prehiteli Lakerse. V dramatičnem finalu četrte četrtine je Anthony Davis s štirimi zaporednimi zadetimi