Juvan in Hercog brez Rolanda Garrosa, Zidanšek še v igri

SiolNET 24.05.2023  |  STA

Drugi krog kvalifikacij za odprto teniško prvenstvo Francije v Parizu, ki se začne v ponedeljek, se ni razpletel po željah Kaje Juvan. Nastop na Rolandu Garrosu ji je preprečila Taylor Townsend. Je pa finalni tretji krog kvalifikacij napredovala Tamara Zidanšek. Izpadla je tudi Polona Hercog. Preverite še sredine izide na turnirjih, ki se po Evropi igrajo ta teden. V Ženevi sta bila v drugem krogu uspešna prvi in drugi nosilec Casper Ruud in Taylor Fritz.

Sportal Slovenija dobila težke tekmice, med njimi tudi Ribakina Ljubljančanka Kaje Juvan, ki na lestvici WTA zaseda 220. mesto, se je v drugem krogu kvalifikacij za OP Francije dobro upirala 112 mest bolje postavljeni Američanki Taylor Townsend, ki pa je na koncu slavila z 2:1 v nizih, z 1:6, 6:3, 6:4. Juvanova je bila v prvem krogu z dvakrat 6:4 boljša od Švicarke Susan Bandecchi (351.). Igralka iz Slovenskih Konjic Tamara Zidanšek pa je po hudem boju premagala