Rajko Hrvat se je moral zadovoljiti s četrtim mestom

RTV Slovenija 28.05.2023  |  R. K.

Zadnji dan evropskega prvenstva v veslanju na Bledu je v velikem finalu lahkih enojcev nastopil Rajko Hrvat, ki je kljub velikim pričakovanjem ostal brez medalje. Za Francozom, Italijanom in Švicarjem je zasedel četrto mesto.

36-letnik je lani osvojil bronasto odličje na svetovnem prvenstvu, letos pa slavil na uvodni tekmi svetovnega pokala v Zagrebu. Na Bledu je napovedoval boj za evropski naslov, na koncu pa je ostal celo brez medalje. S četrtim mestom je ponovil lanski dosežek iz Münchna. Hrvat je bil na prvem vmesnem času na 500 m na zadnjem mestu, na polovici proge pa se je prebil na četrto s slabima dvema sekundama zaostanka za vodilnim. Praktično nespremenjeno stanje je bilo na