Tri generacije košarkarske Olimpije v Hramu športnih junakov

SiolNET 03.06.2023  |  STA

Prvič je Društvo športnih novinarjev v Hram slovenskih športnih junakov sprejelo ekipo. V sodelovanju s košarkarskim klubom Cedevita Olimpija je v dvorani Stožice med športne legende sprejelo tri generacije ljubljanskega kluba, ki je šestkrat postal prvak Jugoslavije in leta 1994 osvojil evropski pokal.

Sportal Olimpija zapravila zadnja meta za tri, Helios pač ne Ob tem je klub leta 1997 na zaključnem turnirju evrolige v Rimu osvojil tretje mesto. Olimpija je bila dolga desetletja temelj slovenske košarke in pozneje jedro reprezentance, tudi sedaj so v njej nekateri člani državne zasedbe. "Tekma v Lozani je bila prva, na katero so zaradi moštva Slovenci množično odšli navijat, prevladali so nad navijači tekmecev. To je bila za nas tudi stopnica v evroligo, v