Dramatičen razplet v Belgiji, ki presega meje domišljije

SiolNET 04.06.2023  |  R. P., STA

Nogometaši Antwerpna so novi belgijski prvaki, svojega petega naslova v zgodovini so se veselili po 66 letih. Antwerpen ga je osvojil na dramatičen način, potem ko je v zadnjem krogu remiziral z neposrednim tekmecem Genkom, gol, ki mu je prinesel slavje, pa dosegel v četrti minuti sodnikovega dodatka. Na Portugalskem je pokalno lovoriko osvojil Porto.

Sportal Elsner spisal pravljico: z lovoriko v prvo ligo Pred zadnjim krogom so imele tri ekipe možnosti za naslov. Union St. Gilloise in Antwerpen sta bila izenačena na vrhu (oba sta imela po 46 točk), Genk je zaostajal točko. V zadnjem krogu je Union St. Gilloise, klub iz predmestja Bruslja, ki ga je pred leti še v drugi ligi vodil Luka Elsner, doma proti Club Brugge vodil z 1:0 do 89. minute, praktično že slavil, toda nato v končnici prejel tri gole in tekmo