Zlata zadnja tretjina za prvi korak do Stanleyjevega pokala #video

SiolNET 04.06.2023  |  M. P., S. K., STA

V noči na nedeljo se je onstran Atlantika začelo zadnje dejanje klubske sezone v najmočnejši hokejski ligi. V velikem finalu lige NHL se za Stanleyjev pokal merita moštvi Vegas Golden Knights in Florida Panthers. Prvo tekmo so s 5:2 dobili hokejisti iz Las Vegasa, ki so s tremi goli tekmo odločili v zadnji tretjini.

Sportal Vegas s Florido za Stanleyjev pokal "Bili smo pripravljeni," je po zmagi na prvi tekmi finala lige NHL dejal Jonathan Marchessault. Čeprav je prva zadela Florida, pa so hokejisti Vegasa zmagali s 5:2. Tri gole so dosegli v zadnji tretjini, za vodstvo je najprej zadel Zach Whitecloud. Nato sta zadela še Mark Stone in Reilly Smith, ki je dosegel gol, ko so gostje zamenjali vratarja s šestim igralcem v polju. Izjemen je bil v golu vratar Adin Hill (33 obramb).