Brazilki uspelo kot prvi po več kot pol stoletja, prva nosilka brez težav

SiolNET 07.06.2023  |  B. B., STA

Brazilska teniška igralka Beatriz Haddad Maia se je prvič v karieri uvrstila v polfinale turnirja za veliki slam, ko je v četrtfinalu odprtega prvenstva Francije po dveh urah in pol premagala Ons Jabeur. Brazilka je premagala Tunizijko, sicer sedmo nosilko Roland Garrosa, s 3:6, 7:6 (5), 6:1. Kot zadnja se je med najboljših osem uvrstila še prva igralka sveta Poljakinja Iga Swiatek, ki je s 6:4 in 6:2 na ponovitvi lanskega finala OP Francije ugnala Američanko Coco Gauff. Poljakinjo zdaj le še dve oviri

Sportal Zverev le strl argentinsko presenečenje, v polfinalu z Norvežanom Po današnjih četrtfinalnih obračunih so znane vse štiri udeleženke polfinala v ženski posamični konkurenci letošnjega turnirja za grand slam v Parizu. Beatriz Haddad Maia je z zmago obenem postala prva Brazilka, ki se je uvrstila v polfinale turnirjev za grand slam po Marii Bueno leta 1968. Pred tem nikoli ni presegla drugega kroga turnirjev za veliki slam. "Proti Ons ni lahko igrati, moraš