Slovenci v Nagoji ugnali olimpijske prvake

RTV Slovenija 10.06.2023  |  T. O.

Slovenski odbojkarji so na tretji tekmi Lige narodov na Japonskem premagali Francijo s 3:1. Rok Možič je dosegel 21 točk, Tine Urnaut 17. Slovenci so bili zelo uspešni tudi v obrambi, razmerje v uspešnih blokih je bilo 12:7.

Po menjavi organizatorja igre Gregorja Ropreta z Urošem Planinšičem je bila sredi prvega niza slovenska igra bolj raznovrstna. V izenačeni končnici (bilo je 23:23) je bila Slovenija bolj zbrana v zaključku za zmago s 25:23. V drugem nizu (25:18) so se Slovenci še bolj držali navodil selektorja Cretuja, ključen pa je bil delni izid 6:2 za vodstvo s 17:12. Rok Možič je v prvih dveh nizih zbral 13 točk. Sledil je padec v igri, preveč lastnih napak je bilo kar