Slovenci prek Francozov do druge zmage

SiolNET 10.06.2023  |  STA

Slovenska moška odbojkarska reprezentanca je na tretji tekmi prvega turnirja lige narodov v japonski Nagoji zabeležila drugo zmago. S 3:1 (23, 18, -21, 22) je premagala olimpijske prvake Francoze.

Slovenska izbrana vrsta, ki jo s klopi vodi romunski strateg Gheorghe Cretu in v kateri manjka dolgoletni korektor Tonček Štern, se je po sredini zmagi proti Srbiji (3:1) ter predvsem četrtkovem presenetljivem porazu proti Bolgariji (0:3) hitro pobrala in premagala francosko izbrano vrsto. Po izenačenem prvem nizu, ki ga je Slovenija dobila po dveh zaporednih francoskih napakah pri izidu 23:23, je bil v drugem odločilen delni izid 5:0 na začetku niza in