Slovenke ob porazu na prvi tekmi EuroBasketa prelahko zapravljale visoko prednost

RTV Slovenija 15.06.2023  |  Tilen Jamnik

Slovenske košarkarice so neuspešno začele domače evropsko prvenstvo. Prvo tekmo EvroBasketa so v Stožicah izgubile proti Veliki Britaniji (76:71), potem ko so vodile tudi za 18 točk.

39. izvedbo turnirja najboljših reprezentanc stare celine prvič gosti Slovenija, košarkarice pa četrtič igrajo med elito. Po zelo dobri uvodni četrtini in začetku druge, ko so si priigrale že 18 točk naskoka, so gostiteljice turnirja prehitro dopustile, da so jih tekmice ujele. V tretji četrtini so potem znova povedle z dvomestno razliko, toda sledila je nova serija Britank, ki so v zadnjih desetih minutah prevzele pobudo in v končnici strle Slovenke. Velika