V finalu štirje slovenski plezalci, strelki ostali brez

SiolNET 23.06.2023  |  STA

Na evropskih igrah v Krakovu se je začelo tekmovanje namiznoteniških igralcev. Slovenske nastope je v prvem krogu kvalifikacij odprla Ana Tofant, ki je s 4:2 ugnala Estonko Reelico Hanson. Plezalka Lucija Tarkuš se je v sobotni finale težavnosti uvrstila s tretjim dosežkom. Tekvondoist Domen Molj in boksar Aljaž Šircl pa sta na izpadla po prvih dvobojih. Oba sta izgubila po točkah.

Sportal Urankar presenetil kajakaški svet Štirje slovenski plezalci v finalu težavnosti Lucija Tarkuš je na evropskih igrah na Poljskem v športnem plezanju v polfinalu težavnosti zasedla tretje mesto in se s 46+ prebila v sobotni finale, kjer bo tekmovala tudi druga Slovenka Tjaša Slemenšek. Ta je osvojila peto mesto (44+). Lovro Črep si je delil sedmi izid, dosegel je 34+ in se uvrstil v finale, z enakim dosežkom kot Črep se je v finale z delitvijo sedmega mesta