Pogačar bolj zaskrbljen zaradi padca svoje Urške kot zaradi zaostanka

SiolNET 05.07.2023  |  A. T. K.

Slovenski kolesarski šampion Tadej Pogačar je danes prvič pokazal šibkost na letošnji Dirki po Franciji. Na zadnjem odločilnem klancu dneva, prelazu Marie Blanque, kjer so se delile odbitne sekunde, ni mogel reagirati na silovit napad največjega tekmeca Jonasa Vingegaarda in na koncu za njim zaostal za minuto in štiri sekunde. Slovenec je z drugega zdrsnil na šesto mesto v skupnem seštevku, 1:40 za Avstralcem. A bolj kot zaostanek Pogačarja skrbi padec njegove zaročenke Urške Žigart na ženski izvedbi Dirke

Sportal Težak dan za Pogačarja, Avstralec do etapne zmage in rumene majice Foto: Reuters Za Tadejem Pogačarjem je težek dan. Ne samo da je njegova ekipa UAE Emirates izgubila rumeno majico, še več, Pogačar je v boju za prvo mesto izgubil ogromno časa. Za novim vodilnim, Avstralcem Jaiem Hindleyjem, zaostaja minuto in 40 sekund, za največjim tekmecem, lanskim zmagovalcem Jonasom Vingegaardom, pa za skoraj minuto. Kdo bo zmagovalec 110. Dirke po Franciji? Tadej