Italija ostaja trn v peti odbojkarjev Slovenije

RTV Slovenija 07.07.2023  |  To. G.

Manj kot uro in pol so evropski in svetovni prvaki na Filipinih potrebovali, da so znova premagali Slovenijo. Italijani so z blokom nadigrali Slovence za gladkih 3:0 (13 (!), 22, 17) in pokazali, kako se bo igralo na zaključnem turnirju Lige narodov.

Na tretji tekmi tretjega turnirja Lige narodov je Slovenija doživela drugi poraz. Po zapravljenih 2:0 proti Poljski tokrat varovanci Gheorgheja Cretuja niso imeli prav nobenih možnosti proti svojim rabljem na EP-ju in SP-ju. Po polomu v uvodnem nizu, ko so Slovenci obstali pri zgolj 13 točkah, je najvišja slovenska prednost na celotni tekmi znašala tri točke ob izidu 10:7 sredi drugega niza. Uvodni niz je Italija ekspresno dobila s kar 25:13, kar je druga najvišja