Velika zmaga Pogačarja, ki je za seboj pustil Vingegaarda

SiolNET 22.07.2023  |  J. L., S. K.

Slovenski kolesar Tadej Pogačar (UAE Emirates) je v velikem slogu osvojil 20. etapo Dirke po Franciji in v ciljnem šprintu premagal tudi v rumeno majico oblečenega Jonasa Vingegaarda (Jumbo-Visma), ki pa je dokončno postal končni zmagovalec najprestižnejše dirke, saj ga v nedeljo čaka le še parada šampionov s ciljem na Elizejskih poljanah. Za Pogačarja, ki je osvojil skupno drugo mesto, je to druga etapna zmaga na letošnji dirki, potem ko je bil najhitrejši že v šesti etapi. Skupaj je osvojil že enajst

Dirka po Franciji, 19. etapa Sportal Pogačar bo imel takoj po Touru poseben izziv Sportal Francoz besen na šefa Jumbo-Visme: Naj utihne! Podrobno 20. etapa: Cilj – Velika zmaga Tadeja Pogačarja, ki je bil najmočnejši v ciljnem šprintu. Jonas Vingegaard je bil nemočen, na drugo mesto se je uvrstil Felix Gall. Za Slovenijo je to druga zaporedna etapna zmaga, potem ko je v petek v velikem slogu slavil uspeh Matej Mohorič, sicer pa tretja na letošnjem Touru. Pogačar je