Norišnica v Ljudskem vrtu, Celjani po loteriji do velike senzacije

SiolNET 01.08.2023  |  R. P., M. P., Š. L.

Ta teden se v Evropi niso igrali le kvalifikacijski dvoboji lige prvakov, ampak se je odločalo tudi o potnikih v tretji krog kvalifikacij konferenčne lige. Oba slovenska predstavnika tako Maribor kot Celje sta bila uspešna. Maribor je na prvi tekmi remiziral proti luksemburškemu Differdangeu (1:1), na drugem obračunu v Ljudskem vrtu pa je po podaljšku in uspešno izvedeni enajstmetrovki v 121. minuti srečanja prišel do zmage s 4:3 (3:3, 1:2) in napredovanja. Izbranci Alberta Riere so po domačem porazu (3:4)

Konferenčna liga, kvalifikacije, 2. krog (prve tekme) Sportal Galatasaray se je okrepil za Olimpijo, v torek bo v Stožicah rekordna gneča Sportal Po drami Olimpija do zgodovinskega dosežka, naslednji tekmec prvak Turčije Maribor po golu v 121. minuti do napredovanja Mariborčani so se na povratni tekmi 2. kroga kvalifikacij pomerili proti luksemburškemu Differdangeju. Čeprav je Maribor po Transfermarktu skoraj desetkrat bolj vredna ekipa od luksemburške in čeprav je