Galatasaray že v Ljubljani upravičil status favorita

RTV Slovenija 08.08.2023  |  T. J.

Galatasaray je pred polnimi Stožicami s 3:0 premagal nogometaše Olimpije in prišel na prag 4. predkroga Lige prvakov. Za Ljubljančane sta bila usodna gola na začetku obeh polčasov. Turška zmaga je bila potrjena v sodnikovem podaljšku.

Povratna tekma v Carigradu bo 15. avgusta s prenosom na TV SLO 2. Olimpija se je predvsem v prvem polčasu pogumno postavila po robu favoriziranemu turškemu prvaku, a sta bili zanjo usodni dve hudi napaki posameznikov, po katerih sta v 9. in 48. minuti zadela Kerem Aktürkoglu oziroma Dries Mertens. V 91. minuti je končni izid po prekinitvi postavil rezervist Halil Dervišoglu. Vprašanje je, kako bi potekala tekma, če ne bi v 20. minuti švedski sodnik Andreas Ekberg