Brez Dončića poraz za 30 proti C-ekipi ZDA

SiolNET 12.08.2023  |  M. P.

Po petkovem porazu s Španijo za 20 točk so slovenski košarkarji v Malagi igrali še z ZDA. Čeprav v njej ni največjih zvezdnikov, ta velja za enega od favoritov svetovnega prvenstva. To je bila zadnja pripravljalna tekma Slovenije na stari celini pred torkovim odhodom na Japonsko. Prvi polčas so Američani dobili s 47:31, na koncu pa slavili z razliko 30 točk in z rezultatom 92:62. Luka Dončić zaradi udarca, ki ga je prejel na petkovi tekmi, preventivno ni igral. Slovenci so izgubili 17 žog.

Sportal Slovenci tekmo odprli s petimi trojkami, sledila je velika streznitev Prijateljska tekma (Malaga): Sobota, 12. avgust: ZDA : Slovenija 92:62 Edwards 15, Brunson 11, Reaves 10, Bridges 9, Johnson, Banchero in Portis po 8; Glas 14, Dragić 8, Morgan 7, Samar, Blažič in Dimec po 5, Nikolić, Hrovat, Tobey in B. Prepelič po 4 Dvoboj proti ZDA je preventivno izpustil Luka Dončić. Kapetan je v drugi četrtini petkove tekme prejel neugoden udarec v stegensko mišico.