Seewer zmagovalec Švedske, Gajser deseti

Dnevnik 13.08.2023  |  STA STA

Slovenski motokrosist Tim Gajser je na dirki za svetovno prvenstvo v švedski Uddevalli v razredu MXGP končal na desetem mestu, potem ko je bil deseti v prvi in peti v drugi vožnji.

Zmagal je Švicar Jeremy Seewer. V razredu MX2 je bil slovenski dirkač Jan Pancar prav tako deseti. Gajser je na Švedskem, ki je zanj po vrnitvi v karavano po poškodbi šele četrta dirka v sezoni 2023, v kvalifikacijah delo opravil odlično in si privozil drugo izhodišče za Špancem Jorgejem Pradom, vodilnim v SP. A start se mu danes ni najbolje posrečil, na težkem in razmočenem terenu je bil v uvodnih krogih na sedem in osmem mestu, po napaki sredi dirke pa je zdrsnil