Triler zadnjih minut pripadel Španiji

RTV Slovenija 15.08.2023  |  S. J.

Nogometašice Španije so v Aucklandu v polfinalu svetovnega prvenstva premagale Švedsko z 2:1. Dolgo je kazalo na podaljške, nato pa so v zadnjih desetih minutah rednega dela padli kar trije zadetki.

Španke so s tem dosegle svoj največji uspeh, saj bodo prvič igrale v velikem finalu. V nedeljo se bodo v Sydneyju pomerile z zmagovalkami srednega polfinala med Avstralijo in Anglijo. Tudi to tekmo si boste lahko ogledali v prenosu na TV Slovenija 2 in naši spletni strani. Švedinje so že petič igrale v polfinalu in ostajajo pri eni sami zmagi – leta 2003 so nato izgubile finale proti Nemčiji. Prvi polčas ni postregel prav z veliko priložnostmi. Španke so bile več