Zanesljiva zmaga Kopra v Spodnji Šiški

RTV Slovenija 18.08.2023  |  D. S.

Koprčani so v 5. krogu Prve lige zanesljivo premagali Bravo (0:3), med strelce so se vpisali Timothe Nkada, Andraž Ruedl in Luka Vešner Tičić. Vodilni Maribor bo v nedeljo igral proti Rogaški, Olimpija v soboto gostuje pri Aluminiju.

Koprčani so v prejšnjem krogu doživeli prvi poraz v novi sezoni, pred današnjim uvodnim dvobojem 5. kroga pa sta bili ekipi sosedi na lestvici, Bravo je zasedal peto mesto. Po dvoboju v Šiški pa so danes prepričljivo boljši Koprčani začasno skočili tik pod vrh lestvice z enakim točkovnim izkupičkom kot Maribor. Koper je imel v prvih 15 minutah pobudo, dve lepi priložnosti je imel Bede Osuji. V 20. minuti je Bravo zapretil, ko je Jakoslav Stanković poslal predložek