Kaos, ki je skazil spektakel v Mariboru in razhudil Turke. Kaj se je zgodilo?

SiolNET 18.08.2023  |  R. P.

Povratna tekma 3. kroga kvalifikacij za konferenčno ligo med Mariborom in Fenerbahčejem je minila v spektakularnem vzdušju. Obračun, na katerem ni manjkalo svetovno znanih nogometnih imen, si je ogledalo več kot 10 tisoč gledalcev, med njimi ni manjkalo navijačev Fenerbahčeja. Sredi drugega polčasa pa je sledil dogodek, po katerem so se začeli neprijetni prizori na tribunah, več kot 30-minutna prekinitev, prisilen odhod gostujočih navijačev in nezadovoljstvo turškega velikana, ki je odmevalo v izjavi za

Sportal Evropska rapsodija Celja, Turki po kaosu na tribunah izločili Maribor Ljudski vrt že dolgo ni gostil tako eminentnega tekmeca, polnega znanih nogometnih imen. Fenerbahče ima zvezdniško zasedbo, katere tržna vrednost sega skoraj do 200 milijonov evrov. Turški velikan je z njihovo pomočjo dokazal, da je boljši od Maribora. Prvo tekmo v Istanbulu je dobil s 3:1, na povratni, ki pa je postregla z nepričakovanimi vložki in se podaljšala za več kot 30 minut, pa