Se bosta priganjala vse do svetovnega rekorda?

SiolNET 22.08.2023  |  Simon Kavčič

Srebrni slovenski junak 19. svetovnega prvenstva v atletiki, ki je te dni v Budimpešti, Kristjan Čeh, je danes tudi na uradni slovesnosti pred nacionalnim atletskim stadionom prejel srebrno kolajno za drugo mesto, ki ga je osvojil v včerajšnjem izjemno napetem finalu meta diska. Tokrat ga je s fantastičnim metom premagal švedski šampion Daniel Stahl, 24-letni ptujski orjak pa je obljubil, da mu bo na naslednjem velikem tekmovanju vrnil. Prijateljsko zbadanje dveh velikih šampionov je prav to, prijateljsko,

Kristjan Čeh je lani na svetovnem prvenstvu v Eugenu v ameriški zvezni državi Oregon postal svetovni prvak. Prvi in edini po metalcu kladiva Primožu Kozmusu, ki je pozlatel na prvenstvu leta 2009 v Berlinu. Včeraj je Čeh naslov svetovnega prvaka predal nazaj v roke velikemu švedskemu tekmecu Danielu Stahlu. Ta je osvojil svoj drugi naslov po letu 2019, je pa tudi aktualni olimpijski prvak in Čeh, ki je včeraj s srebrom Sloveniji priboril še sedmo odličje s