Kanadski vihar v drugem polčasu odpihnil Francijo

RTV Slovenija 25.08.2023  |  R. K., T. O.

Na uvodni dan svetovnega prvenstva v košarki, ki ga gosti Azija, je bil v središču pozornosti dvoboj Kanade in Francije v skupini H, ki se je končal z izjemno visoko zmago Kanade 95:65. Ob polčasu je bilo še precej izenačeno 43:40.

Kanada je bila v prvi četrtini še zadržana (14 doseženih točk), nato pa francoska obramba ni več znala ustaviti njenih strelcev in Kanada je v naslednjih treh četrtinah dosegla 29, 25 in 27 točk. Ključno razliko je naredila v tretji četrtini, ki jo je odprla z delnim izidom 7:0, v 29. minuti pa po nizu enajstih zaporednih točk povedla s 65:44. Gilgeous-Alexander s 27 točkami in 13 skoki Pričakovano je izstopal organizator igre Oklahome Shai Gilgeous Alexander (v