Vsi v en glas: Obramba iz prvega polčasa se ne sme ponoviti

RTV Slovenija 26.08.2023  |  Tilen Jamnik, Okinava

"Naredili smo, kar smo morali," je dejal Jaka Blažič, potem ko so slovenski košarkarji na Okinavi prebili led s pričakovano zmago nad Venezuelo (100:85). Po tekmi so drug za drugim samokritično izpostavili napake, predvsem obrambne.

Na uvodni tekmi prvenstva in v absolutni vlogi favorita umetniški vtis ne šteje. Pomembni sta le zmaga in prva tretjina opravljene zadane naloge, da skupinski del na Okinavi košarkarji končajo neporaženi in tako ohranijo dobre možnosti v boju za četrtfinalno vstopnico v Manili. "Vedeli smo, s kom igramo. Imajo izkušeno ekipo, ki igra zelo agresivno. Tudi v napadu imajo dovolj dobrih igralcev. V prvem polčasu jim je stekel met. Zadeli so nekaj težkih, nekaj pa smo