Mohorič zmagovalec zadnje etape, dirka Wellensu

RTV Slovenija 27.08.2023  |  M. L.

Slovenski kolesarski as Matej Mohorič (Bahrain Victorious) je zmagovalec zadnje etape letošnje Dirke po Beneluksu. Skupni zmagovalec je Belgijec Tim Wellens (UAE Emirates).

Mohorič je prvi prečkal ciljno črto 187 km dolge etape od Riemsta do Bilzna. Drugo mesto je osvojil Italijan Matteo Trentin (UAE Emirates), tretji je bil Soren Kragh Andersen (Alpecin Deceuninck). Ekipe so sredi današnje zadnje etape ustavile karavano in protestirale zaradi nevarnega zaključka na ozkih cestah, čeprav je bilo vreme suho. Organizatorji so po polurni prekinitvi sporočili, da bodo upoštevali čase 5,1 km pred ciljem, na voljo pa ni bilo ne