Slovenci v drugem polčasu strli Zelenortčane

RTV Slovenija 30.08.2023  |  M. L.

Slovenski košarkarji so dobili še tretjo tekmo predtekmovalne skupine letošnjega SP-ja. Na Okinavi so po pričakovanjih z 92:77 premagali Zelenortske otoke.

Slovenija je bila v vlogi favorita, afriški kolektiv je bil na papirju slabši oziroma v skupini F najlažji tekmec, a selektor Aleksander Sekulić je od svojih varovancev zahteval maksimalno osredotočenost. Želel je dobro igro v obrambi, ki jo je – zlasti v drugem polčasu – tudi dobil. Z 19 točkami je bil najboljši strelec tekme Luka Dončić, ki sicer ni imel svojega dne, saj je šele v zadnji minuti prvega polčasa dosegel prvi koš iz igre, na koncu se je ustavil pri