Slavje v taboru Jumbo-Visme: Roglič onesposobil Remca, Kuss junak dneva

SiolNET 31.08.2023  |  Jaka Lopatič, Simon Kavčič

Kakšen dan na Dirki po Španiji. Drama je bila na začetku, drama je bila na koncu. Veliki zmagovalci dneva so postali v taboru Jumbo-Visme. Sepp Kuss je osvojil etapo, Primož Roglič in Jonas Vingegaard pa sta Remcu Evenepoelu na zaključnem vzponu odščipnila 32 sekund. Slovenski šampion je tisti, ki je naredil ključno selekcijo med favoriti za skupno zmago. V rdeči majici vodilnega je po današnjem dnevu mladi Lenny Martinez (Groupama-FDJ), ki je kot drugi prikolesaril na cilj in ima 8 sekund prednosti pred

Dirka po Španiji, 5. etapa Podrobneje 6. etapa: Cilj - Sepp Kuss (Jumbo-Visma) je junak dneva. Primož Roglič in Jonas Vingegaard sta prišla skupaj na cilj. Remco Evenepoel je v primerjavi z njima izgubil 32 sekund. Dobre noge je pokazal tudi nadarjeni španski kolesar Juan Ayuso (UAE Emirates), ki je bil sedem sekund počasnejši od Rogliča in Jonasa. ⛰️⛰️⛰️⛰️⛰️⛰️⛰️⛰️⛰️⛰️⛰️ ⛰️⛰️ 𝑃𝑖𝑐𝑜 𝑑𝑒𝑙 𝐵𝑢𝑖𝑡𝑟𝑒 ⛰️⛰️⛰️ ⛰️⛰️ 𝑂𝑏𝑠𝑒𝑟𝑣𝑎𝑡𝑜𝑟𝑖𝑜 𝐴𝑠𝑡𝑟𝑜𝑓𝑖́𝑠𝑖𝑐𝑜 ⛰️ ⛰️⛰️ 𝐽𝑎𝑣𝑎𝑙𝑎𝑚𝑏𝑟𝑒 ⛰️⛰️⛰️